22.1.2021
Gruň

Milí návštěvníci naší krásné obce, zejména Gruně. Předtím, než se rozhodnete vydat se k nám, věnujte pozornost předpovědí počasí z daného místa.

Počasí v horách je jiné než ve městě.  Zejména v zimě by měli řidiči zvážit, zda mají dostatek zkušeností na to vydat se do našich kopců.  Když už se rozhodnou vyjet, tak přizpůsobit svou jízdu stavebnímu a dopravně technickému stavu těchto silnic, povětrnostním situacím a jejich důsledkům. Při výjezdu na vrcholové partie, musí předpokládat, že můžou nečekaně narazit na uježděnou vrstvu sněhu nebo ledu.

Obecní komunikace se v zimě udržují pouze plužením!

Číst dál...
21.12.2020
11:03
Gruň

Kde si lze nejlépe tento astronomický jev užít?

Menhiry ani chrám na Gruni nenajdete. Skvělým místem však pro načerpání energie v předvánočním běsnění se může stát dřevěný kostel Panny Marie. Je chráněnou kulturní památkou České republiky a stojí přímo na trase vedoucí až na Bílý Kříž.

V pondělí 21.12.2020 v 11:03hod přichází po nejkrátším dni v roce nejdelší noc. Zimní slunovat je součástí přirozeného ročního cyklu. V hmotném smyslu se Slunce vydává na novou pouť směrem k delším a delším dnům a novému období růstu a obnovy. V duchovní smyslu nás upomíná na to, že stará cesta musí vždy zemřít, aby mohla začít ta nová.

16.1.2021
Gruň

Dočkali jsme se tolik vytouženého sněhu! Podmínky k lyžování jsou nyní naprosto ideální a tak nám už samotné spuštění vleku  blokuje pouze vládní opatření. Věříme, že to v lednu ještě stihneme.