DARK SKY Beskydy - Park tmavé oblohy

DARK SKY Beskydy - Park tmavé oblohy je jediným místem v ČR, kde se můžete na vlastní oči podívat do vzdálených hlubin vesmíru velkými astronomickými dalekohledy umístěnými daleko od rušivých světel měst a to každý večer za příznivé předpovědi počasí. Najdete ho jen pár minut chůze od naší sjezdovky, na hřebeni Gruně v nadmořské výšce bezmála 900 metrů. Za bezměsíčných večerů je toto místo tím nejtmavším místem v Moravskoslezském kraji. Díky nadmořské výšce, tmavé obloze a velkým astronomickým dalekohledům jde zároveň o nejhvězdnatější místo v ČR. Prohlídky hvězdné oblohy jsou provázeny výkladem zkušených astronomů-průvodců. Rezervace: https://www.darkskybeskydy.cz

22.1.2021
Gruň

Milí návštěvníci naší krásné obce, zejména Gruně. Předtím, než se rozhodnete vydat se k nám, věnujte pozornost předpovědí počasí z daného místa.

Počasí v horách je jiné než ve městě.  Zejména v zimě by měli řidiči zvážit, zda mají dostatek zkušeností na to vydat se do našich kopců.  Když už se rozhodnou vyjet, tak přizpůsobit svou jízdu stavebnímu a dopravně technickému stavu těchto silnic, povětrnostním situacím a jejich důsledkům. Při výjezdu na vrcholové partie, musí předpokládat, že můžou nečekaně narazit na uježděnou vrstvu sněhu nebo ledu.

Obecní komunikace se v zimě udržují pouze plužením!

Číst dál...